שיווק דיגיטלי לסטארטפים – גם סטארטאפים צריכים לשווק את עצמם - The Puzzle

שיווק דיגיטלי לסטארטפים – גם סטארטאפים צריכים לשווק את עצמם

הרבה פעמים כשאנחנו חושבים על סטארטאפים, אנחנו נוהגים לחשוב את נקודת הסיום, כלומר הנקודה בה הסטארטאפ עושה את האקזיט המיוחל, נמכר לחברה גדולה ורצינית וכך כל אחד ממייסדיו מרוויח סכום כסף מספיק מכובד בשביל להתקדם הלאה אל הסטארטאפ הבא או אולי לצאת לפנסיה מוקדמת.

אך כל מי שמכיר את עולם הסטארטאפים יודע כמה הוא קשה, מלחיץ, מלא תפניות וקשיים. על כל סטארטאפ שמצליח, יש אחד כמה וכמה שנכשלים, על כל אחד שמצליח להקים סטארטאאפ, יש לא מעט שאינם מצליחים.

אחד הכלים שיכולים לעזור הוא startup marketing agency. סוכנות שמתמחה בשיווק דיגיטלי עבור סטארטאפים מסוגים שונים. סוכנות שכזו יכולה לעזור בתהליך השיווק והמכירות מכמה וכמה היבטים, ובכך היא יכולה להביא את הסטאראפ לחשיפה אופטימאלית, הן בקרב אנשים שמתעסקים בתחום והן בקרב כלל הציבור.

לפני שנסביר כיצד startup marketing agency עובדת, צריך להבין כמה דברים הן על הרבדים שהיא עובדת והן מול מי היא עובדת. באופן טבעי כל startup marketing agency עובדת בצורה שונה, בהתאם לסוג הסטארטאפ מולו היא מתנהלת.

על אילו רבדים עובדת כל סוכנת שיווק

על מנת לערוך שיווק דיגיטלי לסטארטאפים הרי שעל startup marketing agency, לפעול בשני רבדים עיקריים. רובד אחר הוא מול הקהל אשר אליו מפונה המוצר או השירות שהסטאראפ מייצר. באופן טבעי המטרה היא למשוך כמה שיותר לקוחות אל החברה. הן בשביל שהוא יצליח לעמוד ביעדי המכירות שלו והן בשביל יצליח ליצור בולטות בשטח, אשר תשפיע על הרובד השני עליו עובדת הסוכנות.

ברובד השני נמצאים משקיעים וכלי תקשורת. כאן המטרה היא לעורר עניין, לעורר תגובה, בין אם זה בשביל שהם ידעו שהחברה קיימת, בין אם זה בשביל שידברו עליה ובין אם עבור המטרה הסופית, שיהיה מי שישקיע בה. כאן צריך לדעת מי הם המשקיעים הפוטנציאליים ומי הם כלי התקשורת שיכולים למצוא עניין בחברה.

מול מי עובדת סוכנות שיווק

כמו בכל תחום של שיווק, גם startup marketing agency צריכה לבחור מול מי לעבוד. באופן טבעי מאחר והיא מבצעת שיווק דיגיטלי היא תעמוד מול כלים שפועלים באינטרנט, למשל, היא תעבוד מול גוגל, פייסבוק, טוויטר, אך היא תעבוד גם מול רשתות חברתיות אחריות אשר יותר נפוצות בעולם העסקים.

כמו כן, הסוכנות תעבוד על הכנת סרטונים ומצגות עבור אתרים ובלוגים שמתמחים בתחום בו החברה עובדת, במטרה לייצר מודעות בקרב הקהל הפוטנציאלי, אנשי מקצוע וגורמים אחרים שיכולים למצוא תועלת במוצרי ושירותי החברה.

צריך לציין עבודה של סוכנות כזו היא רק גורם אחד מבין גורמים שונים שמטרתם לעזור לאותו סטארטאפ לעבוד, כך אפשר להצליח ולהגיע לכמה שיותר אנשים שמתעסקים בתחום ומחפשים חברות כמוה ודומות לה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *