דרופשיפינג

פתרונות ERP שאתם חייבים להכיר

לא מעט עסקים תוהים מהם פתרונות ERP והאם הם מתאימים לעסק שלהם. מערכת ERP היא מערכת לתכנון משאבי אנוש. היא סוג של מערכת מידע שמשמשת לצורך עיבוד נתונים מנהלי. המערכת מטפלת בכל צרכי עיבוד הנתונים שבכל ארגון. המערכת מאחדת את כלל מערכות המידע של הארגון למערכת אחת אשק מאפשרת שימוש במידע משותף.

מהי מערכת ERP?

המשמעות של ראשי התיבות ERP היא תכנון משאבים ארגוניים. מדובר על תוכנה הרלוונטיים לצורך ניהול תהליכים עסקיים. התוכנה משלבת בין פעילויות של חברה שקשורה לכספים ובין שרשרת אספקה, ייצור, תפעול ומשאבי אנוש. למרבית החברות יש כיום מערכות כספיות ותפעוליות כאלה ואחרות אך מרבית התוכנות לא יכולות להתקדם מעבר לתהליכים עסקיים או יומיומיים וכן  מרבית המערכות לא באמת יכולות לסייע בצמיחה העתידית של העסק. מדובר על מערכת שיכולה לסייע ללא ספק למרבית העסקים להתנהל בצורה יעילה וטובה יותר ולקדם את העסק לעבר המטרות שלו.

כיצד בוחרים מערכת ERP?

אם אתם תוהים איזו מערכת ERP מתאימה ביותר לעסק שלכם, חשוב מאוד שתדעו שיש כיום כמה סוגים של מערכות מעין אלה וכל ארגון חייב לבחור את המערכת המדויקת ביותר בהתאם לצרכים שלו, בהתאם לכמה פרמטרים שונים כגון:

האם יש למערכת תמיכה בינלאומית וברגולציות בעיקר של הדיווח לרשויות ושל הכספים, האם התמיכה הבינלאומית היא הכרחית לארגון.

כמו כן, חשוב מאוד לבדוק האם קיים מודל ייצור שמהווה חלק אינטגרלי מהמערכת, כאשר המודול של הייצור אמור לספק מידע תפעולי ותמחירי על מערך הייצור של הארגון

בנוסף לכך יש לבחון את יכולת החיבור של הספק לארגון ואת טיב הפתרון שמציעה המערכת, האם הספק של המערכת הוא יחיד או שמא יש לו הרבה מתחרים על אותה הפלטפורמה ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *