איך רושמים פטנט בישראל? - The Puzzle
slider1

איך רושמים פטנט בישראל?

slider1

הטכנולוגיה העולמית גרמה לעולם שלנו להצטמק והביאה לכך שכל פטנט טכנולוגי שמופיע בצד אחד של העולם הופך באופן כמעט מיידי לבינלאומי וגלובלי. ומאז שישראל זכתה בתואר "מדינת הסטארט אפים" ובאופן כללי נהפכה למובילת הטכנולוגייה העולמית נושא רישום הפטנטים נעשה לחשוב במיוחד. השלב הראשון של כל סאטרט אפ זה כמובן גיבוש הפרויקט. לאחר מכן, מגיע השלב שבו יש צורך להגיש את כל המידע הרלוונטי בעניין המצאה לרשם הפטנטים בישראל.

חלוקה עולמית של אזורי פטנטים

כאמור, רישום ברשם הפטנטים של ישראל זהו רק השלב הראשון שעובר כל סטארט אפ בדרך להתפשטות עולמית. יחד עם זאת, הרישום בישראל עשוי להוות בסיס לרישום בינלאומי עתידי באזור PCT הכולל 150 מדינות.

מה צריכה לכלול הבקשה לרישום פטנט?

כמו בכל מכון בירוקרטי אחר, גם ברשם הפטנטים בישראל יש להקפיד על מרכיבים שונים של הבקשה על מנת לקבל את האישור כמה שיותר מהר. לכן חשוב מאוד לא לפנות לרשם לפני שכל הטכנולוגיה מוכנה, עובדת וקיימת גרסה ניסיונית פועלת שתהיה כמה שיותר דומה למוצר הסופי. כל זה צריך לבוא מתואר בכתב ובפועל באותה המידה. כלומר, הפטנט המנוסח צריך לכלול הסבר על הרקע של ההמצאה, על מה היא התבססה, מה השימושים האפשריים והישירים, אפשרויות להתפתחות עתידית (מה שמאפשר לעשות פטנט על היקף פעילות נרחב). על ההמצאה שעבורה נרשם הפטנט להיות מתוארת בצורה המפורטת והמדויקת ביותר.

דקויות חשובות על רישום פטנט

כדאי מאוד שלא למהר עם רישום הפטנט כאשר הפיתוח נמצא בשיאו, משום שמאפיינים שונים עשויים להשתנות תוך כדי העבודה, ולא תמיד תהיה אפשרות לשנות את הפטנט ללא קושי והוצאות נוספות. כמו כן, חשוב מאוד לפנות לעורכי דין המתמחים בניסוח פטנטים על מנת שינסחו את הטכנולוגיה שלכם בצורה המדויקת והאיכותית ביותר. הדבר יאפשר למנוע אידיוק, בעייתיות עתידית ואלמנטים נוספים שבטווח הארוך עשויים לפגוע בפעילות העסקית שלכם.

בחירת הגורם המתאים לסיוע ברישום פטנט

למרות שלרוב רישום הפטנט בישראל מהווה שלב ראשון בלבד, חשוב מאוד לעשות אותו בצורה תקינה, ואף מומלץ להיעזר בליווי מקצועי שיכול להמשיך ולסייע גם בזמן הרישום הפטנט ברמה העולמית, משום שהתסריט האופטימלי ביותר הוא שרישום זה יתבצע לאחר זמן קצר מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *